Kontaktujte nás...

Pokud máte nějaký dotaz, tak je Vám náše stránka na Facebooku k dispozici.

Články

K čemu je vhodná americká hypotéka? [21.2.2013]
Zpět na seznam

Stále častěji se v oblasti finančních produktů setkáváme s pojmem tak zvaná americká hypotéka. Jaký je ale rozdíl mezi tímto produktem a běžným hypotečním úvěrem? Nejprve je dobré vědět, že hypotéka je úvěr, kdy ručíme vlastní nemovitostí. To platí i v případě americké hypotéky. Klasická hypotéka je však určena jen na financování bydlení (je tedy účelová), zatímco americké hypotéky jsou bezúčelné.

Na co lze úvěr využít?

Aktuálním tématem na trhu s finančními produkty je americká hypotéka i proto, že ji lze využít prakticky na cokoliv. Díky tomuto úvěru je možné zbavit se předchozích dluhů či hrozby exekuce. Půjčené peníze lze využít také na nákup zboží či služeb, včetně dovolených. A vlastně i na bydlení. Vše záleží na samotném klientovi. Americkou hypotéku snadno vyřídíte u nebankovních společností, které se půjčováním peněz zabývají.

Bez zbytečného papírování

Vyplňovat spoustu formulářů a dokládat nespočet potvrzení, asi nikdo z žadatelů o půjčku nedělá rád a dobrovolně. I proto je nebankovní hypotéka pro mnoho lidí přijatelnější. Dá se totiž vyřídit bez nepříjemné byrokracie. A čím je nebankovní hypotéka pro spotřebitele ještě zajímavá? Rozhodně se vyznačuje rychlostí, není tedy nutné dlouho čekat, než uplyne období mezi dodáním potřebných podkladů a schválením čerpání peněžní částky.